Grilování s Weberem

To pravé grilovaní zažijete jednoznačně s grily Weber - GRILY VČETNĚ NOVINEK ROKU 2013 JSOU JIŽ SKLADEM - DOPRAVA ZDARMA

Do roku 2013 vstoupila firma WEBER opět se spoustou zajímavých novinek. Mezi ty se řadí zejména grily na dřevěné uhlí Master-Touch GBS a Performer GBS, ty poskytují všechny možnosti mnohostranného využití doplňků systému Gourmet BBQ a dále použití ostatního příslušenství. Dále plynové grily řady Spirit vstoupily do roku 2013 výraznou inovací. Co jsme nejvíce ocenili? V roce 2013 můžeme grilovat na plynových grilech Spirit série 300 a Genesis s rošty systému Gourmet BBQ. Příjemnou grilovací sezónu vám všem ze srdce přejí vaše Grily.cz

Nabídka grilů Weber na dřevěné uhlí Master-Touch GBS a Performer GBS>

Nabídka plynových grilů řady Spirit>

Nabídka systému Gourmet BBQ>

NABÍDKA GRILŮ WEBER >

WEBER - ta správná volba!

PATENTOVANÝ KOTLOVÝ ZAHRADNÍ GRIL NA DŘEVĚNÉ UHLÍ

Vznik firmy Weber je pravým americkým příběhem o podnikatelském úspěchu. Již po desetiletí je značka Weber synonymem kvality, a úroveň kvality, která v roce 1952 dopomohla kulovému grilu Weber k úspěchu, je dnes charakteristická pro celý výrobkový program firmy.

Stejně jako mnozí Američané, také George Stephen si v 50. letech oblíbil grilování v přírodě. Jako gril se však tehdy používala otevřené kovová miska, u které byly možnosti regulace grilování jen velmi omezené nebo vůbec žádné. Pokud byly kupříkladu uhlíky příliš horké nebo pokud bylo větrno, maso se připalovalo. Při dešti pak bylo téměř nemožné udržet gril v chodu. Ani při prvních pokusech o zkonstruování lepšího zahradního grilu z cihel se Georgovi tyto problémy nepodařilo vyřešit.

V roce 1951 se George rozhodl postavit gril s víkem, neboť - jak se domníval - kovové víko by žár v grilu mohlo chránit před větrem. Víko by rovněž mohlo zadusit plameny, které vzplanou, když šťáva z masa skápne na žhnoucí uhlíky. A konečně se také domníval, že by muselo být jednodušší gril zapálit, pokud by se uhlí nenacházelo přímo na dně grilu, ale bylo by zásobováno čerstvým vzduchem i zespodu. Jeho cílem bylo nabídnout milovníku grilování takový gril, který by udržoval stejnoměrnou teplotu za každého počasí.

Jako zaměstnance firmy Weber Brothers Metal Works George zaujala kovová koule. Pro svůj první gril rozřízl jednu bójku svého zaměstnavatele. Dohromady její dvě části tvořily gril na dřevěné uhlí s víkem ve tvaru koule - kulový gril Weber, který se měl v celém světě stát symbolem zahradního grilování.

Tento gril si získal u jeho přátel a sousedů takovou oblibu, že v červenci roku 1952 George začal prodávat "George's Barbecue Kettle", předchůdce dnešního kulového grilu Weber. Zpočátku se mnozí tvaru grilu vysmívali a posměšně ho označovali za "Sputnik". To se však změnilo, když zjistili, jak dobře tento vynález s originálním tvarem funguje a jak chutná jsou jídla na něm připravená. Kulový gril se stal žádaným zbožím.

Zásady firmy Weber-Stephen Products Co., které jí dovedly k neohroženému prvenství na trhu v USA, by měly i v budoucnu určovat firemní politiku.

Nabídka grilů Weber >

Firma ctí tyto zásady:

  • Chceme zůstat rodinným podnikem v rodinném vlastnictví.
  • Ve výrobě a prodeji kvalitních grilů, příslušenství a služeb chceme v mezinárodním měřítku zaujímat přední pozici.
  • Sebedůvěrou, inovacemi a špičkovými výkony chceme podporovat atmosféru osobního a podnikatelského rozvoje.
  • Chceme si udržet finanční nezávislost.

Pozice značky Weber

Firma si dala za cíl vytvořit pro svoje jméno a svoji značku ve vědomí spotřebitelů tuto pozici:

  • Weber znamená grilování
  • Naše výrobky mají snadnou obsluhu a spojují lidi
Nabídka grilů Weber >

Historie grilů Weber

obrázek Grilování s Weberem

Nabídka grilů Weber >

Grily a Grilování